Hakkımızda

Oğuzcanlar’ın 70 yıllık ticari deneyimi ile büyüyen mobilya markası

                                              Bismot

Facebook

facebook.com/bismotmobilya

Linkedin

linkedin.com/company/bismot-mobilya/

YouTube

Bismot Mobilya

Hikayemiz

Bismot Hakkında:

Bismot’un  ticari öyküsü bundan tam 70 yıl öncesine dayanmaktadır.
1952 yılında kurucumuz İbrahim OĞUZCAN bey’in girişimler ile başlayan bu öykü kuşaktan kuşağa devam etmiş ve 2022 yılında Türk ve dünya pazarına hitab eden önemli bir mobilya markası haline gelmiştir.

İbrahim OĞUZCAN beyin 35 m2 lik bir dükkanda Terzilik zanaati başlattığı bu yolculuk kısa sürede muhtelif bayilikler ve iş ortaklıkları ile kapsamlı bir ticarethaneye dönüşmüştür.

Oğuzcan ailesinin 2. kuşak üyelerinin o günlerin ihtiyaçlarını ve sektörel potansiyelini dikkate almaları sonucu üretime dayalı yatırımlar yapılmış ve hızla yol alınmıştır.

1996 yılına gelindiğinde yatırımlara devam edilerek makine imalatı ile metale dayalı muhtelif ürünler imalatı yapılmaya başlanmıştır.

2004 yılında artık yarım asrın aşıldığı günlerde Ailenin 3 kuşak bireyleri şirkete katılmıştır.
Geçmişten gelen köklü ticari kültürü ve günün gerektirdiği dinamizmi harmanlayan genç Oğuzcan bireyleri
Mobilya sektöründeki ilk faaliyetlere öncülük etmiştir.

35 metrekarelik bir terzi atölyesinde sadece bir adet dikiş makinesi ile başlayan bu öykü nesilden nesile kusursuz şekilde aktarılmıştır.

Bismot, 2020 yılına gelindiğinde 70.000 m2 lik bir alanda son teknoloji üretim parkuru ile tüm Türkiye’de  ve 60+ ülkeye ihracat gerçekleştirerek 100 lerce kişiye istihdam sağlayan,  oğuzcanlar çatısı altında faaliyet gösteren şirketler grubunun önde gelen  markası olmuştur.